Bizarre actie: bij sommige huishoudens viel de laatste dagen een zeer echt lijkende folder van de Rijksoverheid op de mat. Alleen staat er naast het bekende logo van de Rijksoverheid niet 'Het Rijk gaat verder dan u denkt' maar 'Het Nieuwe Rijk gaat verder dan u denkt'. Inhoud van de folder: een satirische oproep aan burgers om “kosteloos hun sofinummer op de binnenkant van hun pols te laten tatoeeren”.
De folder (hier in zijn geheel te zien op het weblog Gebrokenpennen.nl) lijkt de draak te steken met het Nederlandse identificatiebeleid en de privacy van de burger die steeds minder lijkt mee te tellen. Aanleiding van de folder is dan ook de invoering van een nieuw paspoort met daarin verplicht opgenomen een vingerafdruk.
Of de folder grappig is, is natuurlijk nog maar de vraag. Voor slachtoffers van de holocaust zal een verwijzing naar tatoeages van nummers op de pols wat minder snel onder het kopje 'humor' vallen, maar scherp is de mening van de anonieme makers in elk geval wel.
Wie er achter de folder zit is nog onduidelijk. Wat wel duidelijk is, is dat de actie groot georganiseerd is: de folder ziet er professioneel uit (dat zal de nodige centen hebben gekost) en het lijkt er op dat deze folder landelijk wordt verspreid.
Opvallend is dat de URL www.hetnieuwerijk.nl staat geregistreerd op het adres Wibautstraat 150. Dat is de voormalige (let op het woord VOORMALIGE, de Volkskrant zit daar al jaren niet meer, wat vele internetscribenten nog niet schijnen te snappen) PCM-kantoortoren van onder anderen de Volkskrant die nu wordt bewoond (PDF, zoeken op “Wibaut”) door creatieve bedrijven en kunstzinnige organisaties. Het zou dus kunnen gaan om een kunstzinnige actie of een reclamestunt, alhoewel dat laatste niet voor de hand ligt gezien de nogal confronterende inhoud van de actie.
Kijkersvraag voor vandaag: is deze actie nou afkomstig van een rechtse organisatie of een linkse organisatie?
Mirror:













Wanneer is de uitslag? Frevo (URL) - 24-11-’09 12:14
Kortom het is wel degelijk een overheidsinitiatief. Kuijck - 24-11-’09 12:38
Dat moet links zijn. 'Rechts' schreeuwt doorgaans alleen maar op de luie stoel de reactiepanelen van websites vol. Kaj (E-mail) - 24-11-’09 12:39
Maar lijkt me inderdaad een links initiatief. Alhoewel het natuurlijk niet uitmaakt: Over een paar jaar is het toch voorbij met de privacy.
"1984 was not an instruction manual!" peter - 24-11-’09 13:00
Het is idd helemaal niet grappig bedoeld.
Het Vierde Rijk komt er aan.
Vingerafdrukken in uw paspoort, uw dna straks ook.
K.m. kastjes die u overal traceren
uw telefoon wordt elke dag en elk gesprek afgetapt
gaat u op internet worden al uw emails bewaard en gescanned, al uw msn gesprekken, met wie, hoe lang, welke locaties, tijdstippen en wat er gezegd wordt gaat door een scanmachine.
alles wordt opgeslagen in databases die ventjes van 15 jaar kunnen hacken.
U bent veilig? dacht het niet.
De grootste dreiging is niet van buiten de EU
De grootste dreiging komt van binnen uit.
We weten het allemaal, velen steken hun kop in het zand, maar velen zijn Wakker!
Vaccinatie programma wat nu draait wordt onder de United Nations BioDefense regulation nummer 666 gedaan. Biopharma.com.
De Wereld Regering duurt niet lang meer, allemaal mooie praatjes, maar met dubbele agenda's.
Viva la Revolution! Mark (URL) - 24-11-’09 13:02
Links en Rechts bestaat niet. Dat zijn hokjes waar men van wil dat we ze gebruiken.
Beide kanten staan onder invloed van dezelfde overkoepelende organisaties en personen al dan niet energien.
Links en rechts is laten geloven dat er een keuze is, 40 soorten tandpasta, 110 soorten melk, 1000 soorten koekjes, 1001 doelloze tv shows, dat is manipulatie voor de geest, laten denken dat er een keuze is, en die illusie doet het goed bij the Sheeple!
De Matrix is veel dieper dan menig persoon beseft.
o/ Mark (E-mail) - 24-11-’09 13:05
De folder valt nog wel mee joh. De invoering van de identificatieplicht en een persoonsdatabank incl. biometrische gegevens: dat lijkt me veel schokkender. Stekel (URL) - 24-11-’09 13:07
Toch wel: burgerservicenummer moet aan elkaar worden geschreven en met kleine letters. (Engelse ziekte)
Smakeloze actie. Driek (URL) - 24-11-’09 13:13
Alsof er nog privacy bestaat. Bijna iedereen is te vinden in het telefoonboek, via Hyves/Facebook/LinkedIn etc, via websites, via ledenlijsten van verenigingen. Bij de Belastingdienst hebben ze al je inkomsten en bezittingen (en terecht), de autoverzekering weet al hoeveel je rijdt, de ziektekostenverzekeraar weet precies wanneer je bij welke arts onder behandeling bent geweest.
Vraag is: is dat zo erg? Er zijn ook voordelen! Veiligheid is er één van. Fraude bestrijden ook. Snel een goede behandeling krijgen in een ziekenhuis ook. Elk voordeel heb z'n nadeel, dat geldt overal voor, dus ook hier. Fred - 24-11-’09 13:18
Bert, snoeiharde concentratiegrap is nogal een eigen interpetatie aan deze actie... Pim - 24-11-’09 13:20
@ alle inzenders van een reactie: hou je nou eens bij de feiten. En roep alleen iets wat je kunt BEWIJZEN.
Dus stop aub met speculeren hoe het wel of niet zou kunnen zijn. Wier er achter zou kunnen zitten. Links of rechts. Overheid of actiegroep...
Schiet niemand iets mee op. As - 24-11-’09 13:20
Ik vind het een goede actie. De door de overheid naïef gemaakte massa mag van mij wel eens flink worden wakker geschud; en dat doe je nu eenmaal het meest efficiënt door te schokkeren. Thumbs-up voor de mensen achter dit initiatief, voor wat mij betreft. Ajira (URL) - 24-11-’09 13:29
So what, zo'n vingerafdruk op je paspoort.... So what als je misschien getapt wordt...
Ik heb niets te verbergen, dus kom maar op!
Volgens mij sta ik zo een stuk zorgelozer in het leven dan sommigen hier! wen - 24-11-’09 13:35
Zijn boek 1984 (gepubliceerd in 1949!!) is een aanklacht tegen verregaande bemoeienis van de overheid. Hij schetst een staat zonder individuele vrijheid, die anno 2009 (helaas) steeds dichterbij komt.
Ik vind het een goede actie!!
Denk na en neem niet zomaar alles passief aan.
Laat angst niet een motief zijn om vrijheid en eigen verantwoordelijkheid te ontnemen. loonie - 24-11-’09 13:46
Dat is wel een hele naive opmerkingen van je :)
Iedereen heeft wel wat te verbergen, en ik hoef niet alles van iedereen te weten.
2009 :
250 miljoen credit cards gekraakt
1,5 miljoen email adressen online gezet door hackers
op nog maar te zwijgen van de leugens en het verdraaien van cijfers en feiten door het bedrijfsleven, overheden, scholen, financiele instellingen.
Jezelf in een tijd als dit zorgeloos noemen staat gelijk aan je kop in het zand steken.
Maar er is een grote hoeveelheid Nederlanders van de StondErbijMaarikdeednietsGeneratie.
De oudere generatie lijkt het allemaal niet eens meer te schelen, die willen hun leven leiden in alle stilte en rust en dan lekker dood gaan.
Who cares welke wereld je achterlaat voor je kinderen he? :) Mark - 24-11-’09 13:48
Stop de informatiezucht... Overheid, doe je werk wat beter, grijp niet altijd naar technische mogelijkheden "omdat het kan". Piet (URL) - 24-11-’09 13:52
De foto's zijn trouwens door mijn broer gemaakt en eigendom van hem. Vulpen (E-mail) (URL) - 24-11-’09 13:58
Goed signaal!
Antwoord op de kijkersvraag: (zie tekst boven)
Naar ik (ook) denk niet links of rechtsgebonden. Maar als ik moest kiezen zou ik toch links zeggen. Heike - 24-11-’09 13:59
Kijk bovendien eens hoe snel onze stasi overheid
erop inhaakt ...
Ze willen koste-wat-kost voorkomen dat mensen worden wakker geschud.
Het is nu nog een grap, over tien jaar loopt iedereen écht met zijn BSN-nummer geprint op zijn arm. Vrijheid (E-mail) - 24-11-’09 13:59
They will not force us
They will stop degrading us
They will not control us
We will be victorious!
————————————————
__________ | _______________
__________ | _______________
________ ███\ __ ███\ ______
________ ███\ __ ███\ ______
________ ███\ __ ███\ ______
________ ███\ __ ███\ ______
________ ███\ __ ███\ ______
________ ███\ __ ███\ ______
________ ███\ __ ███\ ______
________ ███\ __ ███\ ______
________ ███\ __ ███\ ______
________ ███\ __ ███\ ______
________ ███\ __ ███\ ______
________ ███\ __ ███\ ______
________ ███\ __ ███\ ______
911 WAS AN INSIDE JOB! Mark - 24-11-’09 14:06
De kritiek is IJZERSTERK en natuurlijk gericht naar onze overheid die steeds meer ZONDER DAT IEMAND EEN STROBREED IN DE WEG LEGT alle burgers als een big brother (of Gestapo, of Stasi) meent te moeten volgen 24/7.
Autokastje, Ov chip, Paspoort vingerafdruk en irisscan.
Het zal niet lang duren voordat we inderdaad met een chip geimplanteerd worden waarmee we via GPS getracked worden.
En waarom ?
Voor die paar criminelen en terroristen ?
Die weten dat soort systemen echt altijd te omzeilen.
De ongelooflijk grote groep joden zijn niet gesnapt door de duitse soldaat maar door het NL registratiesysteem (ambtenaren!!), overijverige en plichtsgetrouwe ambtenaren, op winstbejag beluste en afgunstige buren/verklikkers.
En DAAAR waarschuwt deze folder voor.
DENK EENS NA MENSEN en demonstreer eens een keer over iets substantiëels ipv over zeik melkquota en transport benzineprijzen !!! pitt - 24-11-’09 14:08
Vrijheids Manifestatie
Utrecht
We Are Change
http://www.WacHolland.org
o/ Mark - 24-11-’09 14:10
Volgende actie: 5 december. Willem (URL) - 24-11-’09 14:18
zo fout als het maar zijn kan zelfs. victor (E-mail) - 24-11-’09 14:22
__[...]
Volgens mij is het een wake-up call om mensen te attenderen op de verregaande maatregelen die de overheid momenteel neemt om de zogenaamde staatsveiligheid te verhogen. Het lijkt mij dat de folder tracht mensen bewust te maken van de impact van deze maatregelen en hoopt te bereiken dat mensen een meer kritische houding ontwikkelen.
Dat verklaart ook meteen het uiterlijk van de folder: Er zal waarschijnlijk een flink aantal mensen zijn dat deze folder ontvangt, geen vraagtekens stelt bij de bron en de informatie voor zoete koek aanneemt. Dát is volgens mij precies wat de organisatie achter de folder duidelijk wilt maken, en ik vind dat ze dat op een zeer sterke manier doen._
Mijn tweede reactie:
_Ik heb ook even gedacht dat het mogelijk het werk zou kunnen zijn van een politieke partij, maar ik denk dat de partijen die momenteel in de regering zitten hun vingers niet zullen branden aan zo’n (staats)gevoelige campagne…
Ik denk dat het in de hoek gezocht moet worden van groeperingen die zich hard maken tegen de schending van privacy, maar een organisatie met het budget voor zo’n grootschalige actie dient zich bij mij niet direct aan…_ Sien (E-mail) - 24-11-’09 14:30
http://www.jaggle.nl/index.php/V2/commen.. Robert (URL) - 24-11-’09 14:33
Wat dacht u van de poll "de regering wil uw hele handel en wandel registeren - bent u het daarmee eens"?
Dat lijkt me wat relevanter dan de vraag die u nu stelt. Rick Roll - 24-11-’09 14:36
Je kunt het ook luchtiger verpakken: http://www.youtube.com/watch?v=zzsP2QVzN..
maar de boodschap wordt er niet anders door. Maurice (URL) - 24-11-’09 14:42
Gelukkig is niet iedereen hier in Nederland een mak lammetje, maar zijn er mensen die met humor de teloorgang van onze privacy aan de kaak stellen. Briljant. Dank, dank, dank aan degenen die hierachter zitten! Lkw - 24-11-’09 14:43
Helaas zal dan waarschijnlijk als het zo doorgaat iedereen met zijn BSN-nummer IN zijn arm rondlopen... RFID gechipped en wel.... Zelfbeschikking - 24-11-’09 14:52
Het is al jaren duidelijk dat er een beweging is richting een totalitaire fascistische politiestaat, elke dag een verbodje erbij, elke dag een nieuwe groep zondebokken.
Niet de parallel van deze folder en WOII is misselijkmakend, nee de parallel tussen het huidige europa en het derde rijk, dat is misselijkmakend
prima actie dus, want het blauw is allang bruin Menno (E-mail) - 24-11-’09 14:55
Kortom, wat mij betreft geen slechte actie en tot slot: "Snoeiharde concentratiegrappen" vind ik echt stemmingmakerij en riooljournalistiek, B. Brussen. Bastiaan - 24-11-’09 14:58
Daarom is een totale controle van de burger nodig, dat hij niet zou gaan denken van "hé ik ben géén socialist en toch ziet mijn wereld er anders uit!". regulering van van alles en nog wat, de burger weerloos maken en culpabiliseren, dàt is het paradepaardje van de socialist! Dat blijkt minder te lukken nu omdat het verzet groeit en de socialisten hun kiespubliek zijn kwijtgeraakt. Daarom vrijen ze nu de moslims op, dat zijn nl. ideale rood-stemmers: dom, lui en egoistisch. mercator (E-mail) - 24-11-’09 15:05
Project Lucid is al begonnen :)
de mexicaanse griepvaccinatie H1n1 valt zelfs onder United Nations BioDefense regulation nummer 666
(www.biopharma.com/samples/393.html)
Welcome all in the Luciferian Age :)
Vaticaan staat voor Satan namelijk, the Serpent
De huidige Paus was vriendjes met Hitler destijds.
En daar rennen nu miljoenen katholieken achteraan.
Deceive the Deceiver Mark - 24-11-’09 15:08
Ik vind het een goed teken dat er kennelijk mensen zijn die bereid zijn veel geld uit te geven om beleid aan de kaak te stellen.
Ik vind het jammer en typisch dat we van de schrijver van het artikel moeten kiezen tussen een rechtse of een linkse bron. Kunnen we pas een mening vormen als het veilig in een hokje zit opgeborgen?
Wie denkt in rechts OF links is gehypnotiseerd door
"Verdeel en Heers" propaganda. David - 24-11-’09 16:21
Ik wil ook graag iets aan Uwe Alwetendheid kwijt:
Ik voel mij namelijk sinds geruime tijd als burger misbruikt en gegijzeld door U.
U heeft mij gedwongen om mezelf te kunnen identificeren aan U.
U laat mij werken voor Uw inkomsten.
U filmt en stalkt mij op de openbare weg.
U heeft mijn vingerafdrukken en persoonsgegevens geplaatst op een RFID-chip in een paspoort.
U heeft mijn overgewicht en bezoekjes aan mijn psychiater geregistreerd in het Elektronisch Patiënten Dossier.
U heeft de cupmaat van de borsten van mijn puberende dochter laten prijken in een grafiekje van het Elektronisch Kind Dossier.
U tapt mijn telefoon stelselmatig af.
U filmt en stalkt mij op de openbare weg.
U bewaart en monitort mijn internet en e-mail verkeer.
U heeft inzage in al mijn betalingsverkeer.
U wilt het plekje waar ik met mijn gezin mij vrijelijk in kan voortbewegen voorzien van een elektronische enkelband.
U zegt dat deze maatregelen nodig zijn voor mijn eigen veiligheid want:
U probeert mij bang te maken voor een griepje.
U probeert mij bang te maken voor terrorisme en aanslagen.
U probeert mij bang te maken voor criminaliteit.
U probeert mij bang te maken voor overstromingen en klimaatveranderingen.
U probeert mij bang te maken voor financiële catastrofes
Geachte overheid, U mag mijn handje nu wel loslaten, want ik ben niet meer bang voor de risico's van bovenstaande fictie.
Ik ben namelijk oud en wijs genoeg.
Het grootste risico en het enige waar ik bang voor ben en waar ik mij niet tegen kan beschermen, dat bent U.
Ik voel mij niet meer veilig bij U.
Maar misschien heeft u hier binnenkort wel een prikje voor zodat ik daar ook geen last meer van heb.
Word wakker, "*Michael Badnarik legt het voor u uit* »":http://www.youtube.com/watch?v=VlXNGMHRyl8 ockels - 24-11-’09 16:39
Echter, om iets duidelijk te maken aan een overheid die dingen als de identificatieplicht en de vingerafdruk in het paspoort invoert, vind ik de vergelijking met Nazi Duitsland niet bezwaarlijk. Immers beide maatregelen zijn eerder ook door Nazi Duitsland ingevoerd in Nederland. Klaarblijkelijk waren er na de oorlog goede redenen om beide maatregelen weer in te trekken en is de huidige overheid van mening dat die redenen niet meer geldig zijn.
Daar mag je m.i. best vraagtekens bij zetten. Persoonlijk vind ik deze actie dan ook niet schokkender dan de invoering van de vingerafdruk in het paspoort. Dirk Zoeter - 24-11-’09 18:14
Ja "concentratiegrappen" vind ik ook ECHT niet kunnen. Sommige mensen lijden heel erg onder hun concentratiestoornissen hoor! Bert Brussen (E-mail) (URL) - 24-11-’09 19:01
Het geleidelijkheidsmechanisme is van alle tijden. Dus als een voorbeeld uit het verleden ons kan waarschuwen voor een dreiging in de toekomst is dit, naar mijn persoonlijke mening, gerechtvaardigd en misschien zelfs wel onontbeerlijk.
In ieder geval kunnen we nu zeggen 'dat we het hadden _kunnen_ weten......' GNOE Inc. - 24-11-’09 19:39
Hartelijk dank voor jullie bronverwijzing naar mijn website Gebroken Pennen. Ik vind het ontzettend belangrijk dat bronnen gebruikt blijven worden, vooral op internet, om de betrouwbaarheid van artikelen te kunnen blijven handhaven.
Bij deze dus, in het kort, mijn dank voor jullie verwijzing en hopelijk kunnen we ooit nog eens zo'n 'avontuur' meemaken.
Morgen plaats ik een bericht welke ingaat op mijn dag, de media-instanties die mij benaderd hebben en waarom onze website vermoedelijk als 'het brein' gezien wordt achter deze folder.
Hartelijk dank en succes met al de vorderingen,
Vulpen Vulpen (URL) - 24-11-’09 23:34
Er zijn nog simpele zielen die DDR66 als een privacy-partij zien, maar het is Kereltje Pechtold himself die de gelaatsscan en de vingerafdrukken erdoor gejast heeft. Ted (E-mail) - 25-11-’09 11:15
Dat is meteen de onbenulligste vraag die de schrijver zich had kunnen stellen. De folder als een _grapje_ zien, of misschien als een _reclamestunt_ getuigt ook niet van veel inzicht. Sorry meneer Brussen, in internettermen heet dit een EPIC FAIL.
M.i. levert deze folder een uitstekende kans voor een inhoudelijk debat met een overheid die steekhoudende argumenten tegen vingerafdruk-registratie (en tegen legio andere privacy-schendende maatregelen) tot dusver nauwelijks
serieus heeft genomen.
Uw collega Bart de Koning heeft er gelukkig wel iets zinnigs over te zeggen. joram horrevoets (E-mail) - 27-11-’09 11:42
Voor ons gaat dit nog erger worden. Wij zitten er al tot onze nek in. Het programma is wereld wijd de bevolking te microchippen via een implantatioe in hand of arm. Nu zijn die nazi's al bezig met vier vingerdrukken af te nemen, waarvan er twee op onze microchip in ons paspoort worden gezet. We mogen al blij zijn dat niet ook de iris-scan is door gegaan, maar dat komt nog wel. Intussen proberen ze via een smoes een spy-box die de km zal tellen in onze auto's te plaatsen, zgn. tegen files. Non sense. Het is gewoon een controle systeem waarin, net als in ons paspoort, wij nietr eens weten wat daar op staat; welke gegevens over ons worden verschaft! Dat is schending van onze mensenrechten, van de constitutie! Paspoort en autobox. We zijn al veel te ver heen, en het ergste is dat veel mensen die controle gewoon accepteren! Valse terroristische aanvallen worden gepleegd,om ons, domme schaapjes bang te maken en dan beter te kunnen manipuleren! Er wordt ons haat ingeboezemd tegen islamieten! Laat je niet overtuigen; we zijn allemaal hetzelfde--> mensen. Intussen worden we met zware metalen en andere gevaarlijke troep bestrooid via de chemtrails van militaiere vliegtuigen, zgn. als 'SUNBLOCK' maar ook dat is vals! Al gehoord van de Climate Gate? Opgezette toestand. Alle planeten worden wat warmer in perioden dat de zon meer warmte afgeeft. Ze willen onze zakken leeg halen door CO2 belasting te gaan betalen! Waarom introduceert men niet de moderne ecologische motoren om de uitlaatgassen te verminderen? Omdat petrolium het goud is van de Rockefellers, één van de machtigste families ter wereld die al eeuwen met andere families over oorlog en vrede beslissen! Brandstof aan Hitler gaven! Zonder dat was de WOII gauw afgelopen gweweest!
Dat ssoort families hebben de touwtjes in handen en onze zwakke en meegaande ministers en koninklijke familie (Bilderberg Group van Prins Bernard)gaan in hun gektes mee! Nieuwe Wereld Orde! Wij als slaven met...de RFID microchips, gecontrolleerd via sateliet! We zullen op de meter gevolgd worden, ze zullen wete via de chip welke ziekte hje hebt en bij welk ras je hoort, ze zullen je rekligie weten, je economie in de gaten houden, weten wat je bij AH koopt, wanneer je naar de plee gaat, wanneer je waar bent enz. Ze zullen een schematisch rapport van al je gewoonten kunnen opmaken. Dààr gaat het om en dààrom zeg ik dat we al veel te ver op weg zijn. Ik ben zeer serieus. Terrorisme (vals-)-->Angst--> power over de massa (Na 9/11 had Bush een reden gecreeerd om Iraq binnen te vallen! Eigenlijk wass men ontevreden over hem, maar toen, plots, was een groot gedeelte van de massa uit woede het er mee eens. Allemaal opgezet. Nep.
Zoek informatie over de RFID microchips die al vele americanen in hun hand of arm meedragen. Zoek informatie over Rockefeller. Zoek het interview van Aaron Russo bijv. Zeitgeist is ook een interessante film. Daar zie je hoe Rockefeller 1.9 biljoen dollar (van vandaag) door de WOI verdiende! Kan je nagaan wat hij en Rothschild enz aan Iraq, Afghanistan enz verdienen! Zij willen helemaal niet dat die 'oorlogen' (aggressies) stoppen en inderdaad, men gaat gewoon door met troepen sturen!
On ieder geval is de déplkiant geen grap, maar een zeer serieuze kritiek om de bevolking wakker te proberen te maken! Betaal zo veel mogelijk met contant geld, want ze proberen er alles voor te doen om je met creditcards te laten betalen, want ook dat is een middel van total controle. Idem je mobilofoon. Je kunt alleen niet getraced worden als je de batterij eruit haalt! Knopje uit is niet genoeg!
nou, sterkte en vecht voor jouw vrijheid en rechten en die van je kinderen zusjes broertjes, neefjes enz enz. karatekla (E-mail) - 07-12-’09 13:14
Eerlijk gezegd valt de hoeveelheid ondertekeningen van de petitie mij tegen. Ik had meer verwacht van deze actie. Mede door de geladen folder die bedacht is en de website. Hierdoor was ik persoonlijk geneigd dit als een 'nationale actie' te beschouwen. Misschien komt deze bombastische actie nog, maar tot noch toe ben ik geneigd het tegenovergestelde te beweren. Nog geen 9000 inschrijvingen in bijna twee maanden tijd. Een kwestie van slechte communicatie of een kwestie van een slechte folder, die bij de meeste mensen toch in het verkeerde keelgat is geschoten.
Wij zijn in ieder geval blij dat we niet meer zo'n grootschalige scoop gehad hebben. Want de ruim 20.000 bezoekers die wij op die dag ontvingen, deed onze servers bijna in vlammen op gaan. Figuurlijk uiteraard.
Nu ben ik toch benieuwd naar de gevolgen. Het OM trok de aanklacht in, Het Nieuwe Rijk laat niet veel meer weten dan wat de media ons al vertelt heeft en alle telefoontjes die ik ontving van RTL, Netwerk en Trouw, lijken voor niets geweest te zijn...
Laten we hopen dat er over de kern van de zaak gesproken blijft worden. Want uit betrouwbare bron weet ik, dat het inderdaad slecht gesteld is met de databases van vingerafdrukken. Als iemand verstand heeft van hacken, zal hij het in no-time voor elkaar krijgen om iedereen, die zijn vinger tot één uur geleden nog op een scanner legde, zijn vingerafdruk te hebben. Hoogstwaarschijnlijk inclusief de persoonsgegevens... Vulpen (E-mail) (URL) - 13-01-’10 20:51