‘Jezus redt’ is reclame-uiting en moet dus weg

Witte dakpannen op je boerderijtje om zo de woorden ‘Jezus redt’ te vormen? Dat mag niet van de gemeente Giessenlanden. Eigenaar Joop van Ooijen kreeg zelfs een dwangsom van 15.000 euro opgelegd. Hoezo, vrijheid van meningsuiting?

De twee woorden zijn goed te zien vanaf de snelweg N216. In het hoofdstedelijke Amsterdam mag je zo’n tekst gewoon aan de muur hangen, maar in de kleine gemeente Giessenlanden niet. Want: de tekst zou in strijd zijn met de gemeentelijke welstandsnormen. Maar volgens Van Ooijen heeft iemand een paar kilometer verderop ‘heel groot Kolenbeurs op zijn dak staan en dat mag wel’.

Maar de gemeente houdt stug vol: het beschouwt de tekst als een reclame-uiting, die aan allerlei regels moet voldoen. Het is bovendien te zichtbaar, de buren zouden zich er aan kunnen storen. En dus wordt er gedreigd met een dwangsom. Van Ooijen vocht de dwangsom van 15.000 euro aan tot aan de Raad van State, maar die geeft de gemeente gelijk. En waarom? “Er zijn voldoende andere manieren om de boodschap ‘Jezus redt‘ tot uiting te brengen.”

De eigenaar van de boerderij zegt dat hij nu maar naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens stapt. Hij vindt dat zijn grondrechten worden beperkt. Een minder opvallende tekst, die de gemeente wel wil toestaan, wil de eigenaar niet. Het is alles of niets.

Het zit er dus dik in dat hij toch gewoon zijn dakpannen allemaal dezelfde kleur moet verven. Behalve als hij ook echt naar het Europees Hof gaat om zijn gelijk te halen.

[[ poll uid=200 ]]

23 reacties op “‘Jezus redt’ is reclame-uiting en moet dus weg

  1. Aad van Rooijen

    Laat die man toch. Vrijheid van meningsuiting. Voor niet-gelovigen maakt de tekst duidelijk dat u zich bevindt in de Biblebelt.

  2. Piet D.

    Hij heeft nog ruimte op zijn dak om toe te voegen ‘rechters niet’.

  3. ARS

    Met belangstelling heb ik een paar jaar geleden in de krant de aktie gevolgd van boer Joop van Ooijen in Giessenburg. Hij heeft namelijk op het dak van zijn boerderij de geweldige tekst JEZUS REDT afgebeeld met behulp van witte dakpannen.
    Deze geweldige boodschap moet een bemoediging zijn voor iedereen, want Jezus wil echt iedereen redden. Vooral nu we in de eindtijd leven, de tijd die vooraf gaat aan de wederkomst van Jezus Christus, moeten we ons bezinnen op de vraag of we wel bereid zijn de Heer te ontmoeten. Deze boodschap moet aan een ieder hoop geven. Want echt, het staat ook in de bijbel: JEZUS REDT.
    Maar wat is dat nu toch? Ineens staat er gisteren weer een foto in de krant van deze fraaie boerderij met de hoopgevende tekst JEZUS REDT. En ach, ik lees dat boer Joop van Ooijen tegen de enorme bureaucratie aan is gelopen in dit vervelende kissebisserig landje. Hè, wat is dat nou toch. Hij heeft ambtenaren wakker laten schrikken. Nota bene, hoe durft hij! Witte dakpannen gebruiken in plaats van de gebruikelijke donkergrijze kleur. Foei, dat past echt niet in het landschap hoor. Dat pikken we niet. En zo komt het dat de zaak straks nog belandt bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens, nu de Raad van State hem in het ongelijk heeft gesteld.
    Wat heeft deze boer dan verkeerd gedaan? Als je om je heen kijkt zie je soms dat daken de vreemdste kleuren en vormen vertonen. En nu er op het dakl de woorden JEZUS REDT staan is Leiden in last. Zou dat nou te maken hebben met de tekst die er op het dak staat of met het verstoorde landschapsbeeld?
    Wat zou er gebeuren als er in de boerderij een groep moslims samenkomt en er een minaretje op het dak wordt geplaatst? Is dat niet eens een aardig proefballonnetje die kan worden opgelaten? Dan weten we snel genoeg wat er achter steekt. Ik heb zelf zo’n vermoeden dat de ambtenaren zich nog wel een keer zullen bedenken voordat ze uit hun pluche omhoog veren om boer Van Ooijen terecht te wijzen op het minarerje op zijn dak. En stel nou dat deze boer helemaal gek geworden zou zijn van onze vaderlandse voetbalploeg Oranje en zijn dak rijkelijk voorzien had van oranje dakpannen in de vorm van een voetbal. Wat dan? Hadden de heren ambtenaren dan ook met boze rode hoofden bij deze boer op de stoep gestaan?
    Ik geloof dat ik het dak van m’n huis ook maar eens als proeftuin ga gebruiken. Eens kijken wat de ambtenaren op het gemeentehuis doen als ik uiting geef van wat er in mij leeft met behulp van mijn dak.
    Wel, boer Joop van Ooijen zijn aktie is in ieder geval meer dan succesvol. Het is niet zo dat alleen een ieder die zijn boerderij opmerkt in het landschap wordt geconfronteerd met het feit dat JEZUS REDT. maar heel Nederland nu ook het dak van zijn boerderij ziet met de tekst JEZUS REDT. Het doel van zijn aktie is meer dan bereikt. In iedere krant prijkt vandaag wel een foto met het dak van zijn boerderij voorzien van de tekst JEZUS REDT. Om van internet maar niet te spreken.
    Als hij naar het Europese hof stapt, moet het er ook maar even in het Engels bij: JESUS SAVES.
    Welnu, tenslotte nog een tip voor boer van Ooijen. Mochten de letters er toch vanaf moeten, is het dan niet een idee het dak te voorzien van een hele grote spandoek met daarom de tekst JEZUS REDT? Dat moet toch mogelijk zijn lijkt me en hier kan de gemeente denk ik niet zo veel aan doen, want de spandoek is niet aard en nagelvast met het pand verbonden. Ik was een aantal jaren geleden in Saint-Mère-Église en daar hangt toch ook al sinds jaar en dag een parachutist aan zijn parachute aan de klokkentoren. Ik bedoel maar.
    Nou, ik wens boer Joop van Ooijen en zijn familie heel veel succes met hun aktie. Ik hoop dat het dak heel gebleven is met het noodweer van afgelopen week. Dat is toch ook maar eens even een duidelijk teken van de eindtijd. En dan is zo’n oproep heus zo gek nog niet. Wij hebben gisteravond gelukkig geen zwaar weer gehad, maar we knepen ‘em wel na al die bangmakerij van het KNMI. We hadden onze noodkoffer al klaar staan voor het geval ons huis zou worden weggeblazen. Maar zie, JEZUS REDT. Hij heeft ons gelukkig gespaard en het noodweer heeft ons niet bereikt.

  4. Willem

    Ben wel benieuwd of deze boer ook zou vinden dat er sprake is van vrijheid van meningsuiting wanneer zijn buurman bijvoorbeeld groot op het dak zou zetten ‘geloof brengt u en anderen om u heen ernstige schade toe’. Of ‘godsdienst is voor dwazen’.

    Heb wel een vermoeden…

  5. Aad van Rooijen

    Beste ARS,
    Nou waren we met zijn allen net zo eensgezind vertederd over boer Van Ooijen en zijn strijd tegen de lokale bedillerigheid.
    Maar als jij nu weer een BEKEERVERHAAL gaat maken van meer dan VIJFTIG REGELS met VEEL HOOFDLETTERS over JEZUS die REDT, dan zit je het weer te VERPESTEN.
    Allen Jimmy mag hoofdletters gebruiken!

  6. Piet D.

    Ars blijkt (zie zijn URL) een slagveldtoerist te zijn. Verlekkert zich aan de miljoenen die niet werden gered en stelt daar zijn onnodige noodkoffertje tegenover als bewijs dat Jezus redt. Kennelijk zit redden van moraal niet in het pakket.

  7. mici

    Als in de publieke sectoor mogen moslims duidelijk aanwezig zijn met hun islamitische symbolen dan mag dit natuurlijk ook. Bovendien Nederland is een christelijk land, dus wie zich aan ergert moet gewoon niet naar de tekst kijken.

  8. Lein

    Godzijdank moet het weg. Ik stoor mij zo aan die religieuze uitlatingen, houd dat lekker voor jezelf en stoor mij niet met jullie christelijk geloof/gezeik. Boer van Ooijen is waarschijnlijk ook zo’n christen die zondag voorin de kerk zit te bidden voor zijn zonden die hij de rest van de week begaan heeft.

  9. Bas

    Jezus redt, inshallah. Zolang dit soort teksten gebezigd worden, houdt het mensen tegen hun eigen verantwoordelijkheid te nemen. Er is maar 1 iemand die kan redden en dat ben je zelf.

    Verder mag wat mij betreft iedereen bepalen wat hij of zij op zijn dak kalkt. Ik stoor me er niet aan.

  10. Gert-Wim Dubbeldam

    Tja, ik las gister de volgende tweet :

    Nederland blijft een raar land; dit mag niet: http://bit.ly/a9ATo0 en dit mag wel (langs de A4): http://bit.ly/b13KxO

    En als je daar goed over nadenkt dan kan ik helaas niet anders concluderen dat het niets te maken heeft met welstand, maar met een steeds groter wordenden intollerantie tov het christendom. Jammer.

  11. Piet D.

    Met 40% christenen waarvan een klein deel actief en een dalende trend kun je Nederland geen christelijk land noemen.

  12. Henri Hoogeveen

    De borden langs de snelwegen, in het weiland van boeren, die weer eens een kermis, tractorpulling of wielerronde promoten mogen zeker wel. Wat en afgang dat dit die man wordt verboden!

  13. nelleke

    Men mag dit niet op het dak schrijven, volgens de RvS. Men mag het wel van de daken schreeuwen, met geluidsapparatuur zelfs, als het maar over Allah gaat. Dit noemt men dan recht spreken.

  14. Thomas

    Het gehanteerde argument van welstand is een lachertje, zeg maar een kutsmoes.
    Het gaat hier wel degelijk om de boodschap, natuurlijk in combinatie met die grote letters. Boodschap, lettergrootte – in die volgorde van belangrijkheid. Als er KOFFIE had gestaan, had er geen haan naar gekraaid.
    In het geval van “Allah is groot” had die hypocriete burgermoeder Elsje Boot d’r mond gehouden. Nu durft ze!
    De haatgod zou men niets in de weg hebben durven leggen; de liefhebbende god van het Nieuwe Testament is een softie en moet zich koest houden.
    BAH!

  15. Jacob

    Deze twee woorden “Jezus redt” zijn juist DE welstandsnorm voor ieder mens!
    Het is goed dat ieder daar kennis van neemt. Wat men er mee doet is voor eigen verantwoording.
    LAAT DIE TEKST STAAN !!!

  16. Esther

    Yes! Strijden voor Jezus! Ik hoop dat dit nog heel lang mag duren, en er flink veel publiciteit voor komt, als het even kan internationaal!

  17. De kapper van Geert Wilders

    Afgezien van de inhoud vind ik die dwangsom wel erg overdreven. Had ie beter een stunt uit kunnen halen waarmee hij iets had verdiend. Zoals een bulk spam versturen met de verwijzing naar zijn website met wat Adsense o.i.d. Kan ie ook een boete voor krijgen, maar dan zijn de kosten tenminste gedekt.

  18. drappel

    volkomen terecht.

    religie berokkent de moderne samenleving enkel en alleen schade. je kunt de kerk dood door schuld verwijten door het afraden van condoomgebruik, men pleegt uit naam van het geloof de bloedigste aanslagen, je kunt de kerk tot criminele organisatie bombarderen omdat men kindermisbruik in de doofpot stopt. misbruik wat men nota bene zélf in de hand werkt omdat men totaal niet weet hoe met seksualiteit om te gaan! etc etc.

    wat mij betreft mag men, uiteraard uitsluitend prive, pas weer in dat sinterklaasboek geloven als de ronduit criminele kanten dat geloof helemaal uitgebannen zijn. het lijkt mij echter sterk dat men daartoe in staat is.

    lang leve de secularisatie!