Vanochtend blunderde het immer journalistiek verantwoorde Villamedia op gigantische wijze, toen ze met dit bericht (inmiddels verwijderd) kwamen. Hierin werd gesuggereerd dat De Telegraaf en het AD de verkeerde foto hadden geplaatst van kindermoordenares Sietske H., en dat de échte Sietske de dame naast haar op de foto was. Niets was echter minder waar.
Aanleiding voor het bericht op Villamedia was een collegiale waarschuwing van de Leeuwarder Courant dat er verkeerde foto’s in omloop zijn van Sietske H.
Villamedia ‘vergat’ hierop wederhoor toe te passen. Desgevraagd meldt de betreffende auteur aan De Telegraaf: “Het was nog erg vroeg.” Wees dus gewaarschuwd voor de toekomst: artikelen geplaatst op Villamedia vóór 11 uur ‘s ochtends worden niet gecheckt, en kunnen gebaseerd zijn op helemaal niets. De journalisten zijn dan kennelijk nog niet helemaal wakker.
De redactie van de Leeuwarder Courant heeft intussen excuses aangeboden. Villamedia volstaat met dit bericht.
UPDATE, 17.46 uur – De journalistenclub rectificeert nu, maar wel halfbakken. In het van A tot Z volledig foute bericht waarin het verkeerde meisje van babymoord wordt beschuldigd, is slechts ‘een onzorgvuldigheid’ geslopen. Vervolgens bieden de grijsaarden alléén excuses aan voor het niet plaatsen van een paar aanhalingstekens.
[[ poll uid=221 ]]
ik begrijp al zo niet dat er een foto van haar geplaatst moet worden en zeker niet van haar woning. Wat een gore sensatiezucht spreekt uit alle krantenberichten. Waar is de tijd gebleven dat mensen en media beschaafd notie namen van een gegeven. Nu moet de buurt SLACHTOFFERHULP krijgen! Waarom, wat heeft “de buurt”er mee te maken?
Is Bart Ebisch nou dikker op die foto dan de foto die hij normaal op Twitter zet? Ja, he? En dat noemt zichzelf dan journalist. Hoezo, op zoek naar waarheidsvinding?
@ Harry
Daarom had Ebisch geen tijd voor wederhoor. Hij was aan ‘t eten!
GeenStijl faalt net zo hard. Schrijf daar dan ook over.
Villamedia, dat zijn geen journalisten, maar ambtenaren. Soort mensen dat alleen maar werkt voor 41.40 euro per uur. En alleen van 09.00 tot 17.00….eh….11.01 tot 17.000 dus.
Die rectificatie van Villamedia is een rooms hoogstandje. Ze zouden alleen de aanhalingstekens vergeten zijn! Dus in plaats van De Telegraaf en het AD te kapittelen, bedoelde Villamedia eigenlijk te zeggen: er is onduidelijkheid over een foto, maar het het interesseert ons niet wie gelijk heeft.
Maar ook GeenStijl is plat op zijn plaat gegaan, door het bericht van Villamedia over te nemen en positie in te nemen tegenover het AD en De T. Pikant hierbij is dat GS een dochter is van De Telegraaf, en dat mama zoals wel vaker ook hier weer gelijk had.
Oh, foutje…..sorry! Nou dat hoort men echt niet meer zo vaak, zo héél vaak. De buurt? Wordt geslachtofferd omdat zij daar woonden en omdat zij het er moeilijk mee hadden en hebben. Vandaar dat wij niets meer begrijpen van de journalistiek!!!!
Doet De telegraaf aan werderhoor dan?