Zijn Wilders’ getuigen wel serieus te nemen?

Wilders heeft zeven ‘islamdeskundigen’ zo ver gekregen dat ze een schriftelijke getuigenis aflegden over hoe gevaarlijk de islam nu eigenlijk is. Maar hoe betrouwbaar zijn deze getuigen? Volgens John Esposito, gerenommeerd islamdeskundige aan de universtiteit van Georgetown (Washington) zijn vier ervan op zijn zachtst gezegd islamofobe amateurs.

De Nederlande website Bruggenbouwers.com nam contact op met Esposito in Madrid, waar hij de Aspen Ministersconferentie bijwoont over moslims in Amerika en Europa. Zijn uitleg komt er op neer dat Wilders ook Henk en Ingrid had kunnen vragen om een schriftelijke getuigenis.

Zo zijn drie van de zeven met de beste wil van de wereld geen ‘expert’ te noemen. Robert Bruce Spencer heeft zichzelf gewoon tot expert verklaard. Bill Warner, door de NOS ook tot ‘islamcriticus’ gebombardeerd, heeft ook geen academische status, en heeft een website die alleen door islamofoben als Pamela Geller serieus genomen wordt, en Andrew Bostom schrijft anti-islamgeschriften, maar deze hebben geen peer review ondergaan, en lijken dus puur de mening van hemzelf.

De enige die een enigzins relevante academische status heeft, zo stelt Esposito in het vraaggesprek met Bruggenbouwers, is Raphael Israeli. Dit is een professor in de geschiedenis. Echter, zijn expertise geldt niet voor Europa of Nederland, maar China en de Palestijns-Israelische kwestie.

Wat de rechtbank vindt van de getuigenisen van deze lieden, zullen we volgende week weten. Maar aan de geloofwaardigheid ervan valt alvast heel wat af te dingen.

Het proces begint overigens al goed. Bram Moszkowicz heeft na nog geen twee uur de rechtbank gewraakt.

25 reacties op “Zijn Wilders’ getuigen wel serieus te nemen?

  1. Evert van Vliet

    Idereen heeft zichzelf gewoon tot expert verklaard en niet ‘slechts’ op het gebied van uitgechristallahseerde nonsens . uit

  2. Jet

    Ik was zo blij, hij beroepte zich op zijn zwijgrecht, heerlijk lekker rustig, d’r komt toch niks zinnigs uit die man, gaat hij en passant ff D66 erbij slepen. Typisch Wilders, het mag geen politiek proces zijn, alleen hij mag er de politiek bij halen. Misschien dat de 10 fractieleden hem de volgende keer ff kunnen ducktapen.
    Die getuigen die hij heeft zullen ook wel enge mannen of vrouwen zijn die aan tunnelvisie lijden of aan zelfoverschatting. Iemand met een gezond verstand gaat echt niet voor Wilders getuigen

  3. Aerenhoudt Gambrandt

    die verdomde vrijheid van meningsuiting toch.
    Wie heeft ze toch uitgevonden ?? Niets als last mee.

  4. Antares

    @maakhetnou

    Die zgn. terreurdreigingen zijn niet reëel en een religie kan nooit een ideologie zijn want ideologie betekent dat het geen religie is.

    In plaast van naar Wilders te luisteren had je beter “1984″ er op na kunnen slaan. Zeer verhelderend.

  5. Zeppo

    Andere vraag: zijn de columnisten van HP/de Tijd wel serieus te nemen? Want welke redacteur is verantwoordelijk voor de aanstelling van de extreem-linkse schrijftafelmoordenaar dr. Thomas v.d. Dunk, de “malle Hugo” Brandt Corstius van de vroege 21ste eeuw? Ik ben geheel en al voor de vrijheid van meningsuiting, maar zou toch liever zien dat de man slechts zijn virtuele braaksel over de webpagina’s van de Azijnbode uitstort, i.p.v. hiermede een aardig liberaal blad als HP/de Tijd te besmeuren…

  6. Elisabeth

    Nog een getuige van Wilders zonder academische titel.Deze vrouw weet echt niet waar ze over praat.
    http://tinyurl.com/35cwp7d

  7. Rob

    Het komt mij toch voor als zit Wilders daar te vertellen dat hij een auto gejat heeft uit het oogpunt van diefstalpreventie.
    Althans, in het ten laste gelegde staat onder andere dat hij gezegd heeft dat hij de Koran wil verbieden en als verdediging voert hij aan dat de vrijheid van meningsuiting zo belangrijk is.
    De logica ontgaat mij ten enen male.

  8. Aerenhoudt Gambrandt

    Het beste wat dhr Wilders kan overkomen is dat hij veroordeelt zou worden. Het zou de PVV wederom groter maken én het ultieme bewijs leveren van zijn grote gelijk : de islamisering is een feit. arm Nederland, de dieperik in en zo laten begaan.

  9. Elisabeth

    De logica ontgaat mij ten enen male.
    Rob (URL) – 04-10-’10 15:20

    Vrijheid van meningsuiting is goed, maar haatzaaien is verboden.Aangezien er in de koran haat tegen ongelovigen wordt gezaaid wil men die pasages eruit hebben.Simpel.

  10. Rob

    Vrijheid van meningsuiting is goed, maar haatzaaien is verboden.

    En dat zonder een spoor van ironie. Of mis ik iets?
    Beste Elisabeth, Wilders staat onder andere terecht vanwege haatzaaien. Wil je even een keuze maken alsjeblieft? Óf haatzaaien is een terechte bepaling en dan is het ook terecht dat Wilders’ uitlatingen daaraan getoetst worden, óf niet en dan is het onzin de Koran wegens haatzaaien te willen verbieden. Het is het één of het ander.

  11. Elisabeth

    Volgens mij is Wilders niet veroordeeld voor haatzaaien, en zal hopelijk ook niet gebeuren Rob.Wilders verzet zich tegen de islam, en dat is misschien niet leuk voor moslims, maar dat is dan maar even zo.Wilders roept niet op tot haat en geweld tegen moslims itt de koran die wel haat en geweld oproept tot ongelovigen.
    Verzet tegen de islam is niet rechts:
    http://tinyurl.com/36sxcu2

  12. Rob

    Zucht.

    Na Geert Wilders aanvankelijk helemaal niet te willen vervolgen voor zijn uitlatingen over de islam, heeft het Openbaar Ministerie nu juist de dagvaarding tegen de PVV-leider uitgebreid. Zo is nu ‘haatzaaien tegen Marokkanen en niet-westerse allochtonen in het stuk opgenomen. ( http://www.ad.nl/ad/nl/1012/Binnenland/article/detail/456247/2010/01/13/OM-breidt-aanklacht-tegen-Wilders-uit.dhtml )

    En dank voor het linkje naar Niemöller, maar daar was ik ook al achter. Dit schreef ik zelf:
    http://edgeofeurope.wordpress.com/2010/09/28/religie-en-progressie/

  13. curvedwater

    zo zijn we van tariq ramadan af, en zo komt john esposito binnen:
    http://en.wikipedia.org/wiki/John_Esposito

    ” Esposito founded the Center for Muslim-Christian Understanding at Georgetown University and is its current director. The center has received a $20 million endowment from Saudi Arabian Prince Alwaleed Bin Talal “to advance education in the fields of Islamic civilization and Muslim-Christian understanding and strengthen its presence as a world leader in facilitating cross-cultural and inter-religious dialogue.”[4]”

    Wat een referentie..

  14. Gepke de Leef

    Nooit gedacht dat ik dit zou schrijven:
    Is Wilders geen gevalletje ECT Ggz .
    Oeps nee Wilders/OM gaat nog veel meer slachtoffers leveren aan de Ggz.

    Het begon in 1933 en is nooit gestopt

  15. bob h2

    Je hebt meer Wilders getuigen dan Jehova getuigen in Nederland, ik denk zo`n twee miljoen op dit moment. Ik hoop dat men dit ooit eens serieus gaat nemen al is het maar voor de goede vrede en wederzijds begrip.

  16. bob h2

    Soms denk ik wel eens dat er hier totaal verschillende culturen naar binnen gehaald zijn op een enorme grote schaal om een enorme tweespalt te veroorzaken, ik hoop dat we hier met zijn allen boven zullen staan en dit zal nooit moeten gebeuren. In ieder geval is het land nu wel vol genoeg en we moeten het ermee doen wat we nu hier hebben en in vrede natuurlijk is van heel groot belang voor iedereen in heel Nederland.

  17. Edmond V.O. Katusz

    De reactie van curvedwater op 04-10-’10 om 19:58 is dodelijk. Ja, met zo’n financier, is het wel duidelijk. De heer Esposito weet donders aan welke kant zijn boterham gesmeerd wordt.

    Overigens zit IN de rechtszaal ons aller Hans Jansen om er maar eentje te noemen.
    Gegroet, Edmond V.O. Katusz

  18. Elisabeth

    Rob, een aanklacht is nog geen veroordeling.

  19. alida

    John Esposto
    Gerenommeerdislam deskundige.,bent u nu of zijn zij nu de amateurs,wie beoordeelt dat.
    Ik zou u wel een willen horen,tegen de Heer Hans Jansen.Of is dat in u ogen ook een amateur.

    JET ,over hatelijkheden gesproken het komt met bakken uit je mond.

  20. erdebe

    Esposito?? Die gast die banden heeft met de Moslim Broederschap? Die Esposito??

    Waarom wordt dat niet in dit artikel vermeld??

  21. erdebe

    En waarom wordt niet vermeld, dat Esposito wel vaker afgeeft op Spencer maar dat ie weigert om met m in debat te gaan. Toch gek, als die Esposito er zo van overtuigd is dat Spencer uit zn nek kletst.

    In dat verband is het ook opvallend, dat ook nu weer niet duidelijk wordt, wat dan precies onjuist is aan de uitspraken van Spencer.

    Ff een ad hominempje en we zijn weer klaar.

    En HP?? Die doet geen enkel onderzoek en slikt alles voor zoete koek. Wat een kwaliteit!

  22. Jet

    Alida
    Goh… en ik vond mijzelf nog wel mild.

  23. bob h2

    De Islam en het Christendom hebben nooit met elkaar kunnen opschieten, de bewijzen zijn al meer als duizend jaar oud, en tekenen dat het nu beter zou zijn is nog nergens op deze wereld bewezen laat staan bij ons “slimme” Nederland. Dat de linksen op enorme schaal een idiote knettergekke situatie geceëerd hebben is nu al heel erg duidelijk, dit valt hun dan ook zwaar aan te rekenen.

  24. Evert van Vliet

    bob,

    De islam als afsplitsing van een afsplitsing van een plagiaat is nou eenmaal tot stand gekomen vanwege het machtsspel dat aan de goden kan worden ontleend en zal zich inderdaad niet makkelijk laten samensmeden tot een geheel waar geen god meer aan te pas komt.

    Dat men aan ‘linkerzijde’ geen onderscheid wenst te maken waar het aankomt op ‘gast’-slaven die door ‘rechts’ binnen zijn geloodst kun je maar moeilijk ‘links’ kwalijk nemen….allah krijg je d’r ‘gewoon’ bijgeleverd en dat er uberhaupt een goddelijk veto in het pluche hangt ook al niet.

    Wie er nou serieus valt te nemen blijft nog maar helemaal de vraag, in ieder geval niet het ‘recht’ van de financieel sterksten onder ons, dat daar wel heel serieus over wordt gedaan komt door het eeuwige ‘rechter’ erf’recht’ dat totaal schijt heeft aan het gelijkheidsbeginsel.

    Het is natuurlijk wel lekker makkelijk om de geroofde handel aan het nageslacht te overhandigen en tegelijkertijd het recht van de daadwerkelijk sterksten te verbieden en af te doen als barbaars.

    Je zou maar een (terechte) ‘klap voor je kop’ krijgen niet dan?

  25. mo

    Helaas islam is geen religie,maar een politieke ideologie.