Het is weer dinsdag en u weet wat dat betekent: medianieuws. Oud-HP/De Tijd-medewerker Bert Brussen (NSFW) stond zaterdag met een groot interview in de Volkskrant als aanloop naar zijn wekelijkse duo-column met Thomas von der Dunk. Dat leidde al tot enige haat & nijd bij zijn nieuwe collega’s, opinieblad Vrij Nederland is er ook niet al te blij mee. “In de trein op de terugweg bespraken de heren, beiden flink aangeschoten, hoe ze het best wraak zouden kunnen nemen op Bert Brussen.”
Die heren van hierboven zijn Sander Donkers en Robert van de Griend, verslaggevers van Vrij Nederland. Zij wonnen gisteren een journalistieke prijs, genaamd De Tegel, met hun profiel over de Damschreeuwer. Het viel een bezoeker van de bijeenkomst al op dat Donkers en Van de Griend een verwijzing maakten naar de kersverse columnist: “Zonder moraal kun je het nog ver schoppen, bijvoorbeeld tot Volkskrantcolumnist.” Oud-VN’er Yoeri Albrecht, tegenwoordig werkzaam bij De Balie in Amsterdam, is niet al te ingenomen met die uitspraak van zijn oud-collega’s. “Aan gevoel morele uberlegenheit herken je ware linkse kerk,” zegt hij op dat vermaledijde Twitter.
Enfin, op de terugreis in de trein namen de heren nog even de avond door, en wederom bleek Brussen een onderwerp, aldus een ‘goed ingevoerde en betrouwbare’ anonieme bron. De ooggetuige: “In de trein op de terugweg bespraken de heren, beiden flink aangeschoten, hoe ze het best wraak zouden kunnen nemen op Bert Brussen. Ze namen hardop al zijn tweets door en bespraken dat ze dat zouden kunnen gebruiken om een haatstuk in Vrij Nederland te kunnen schrijven. (–) Bert Brussen mocht gewoon geen column in de Volkskrant en daarmee basta, daar zouden ze hoe dan ook voor zorgen.”
Brussen, die zoals de liefhebber weet niet op zijn mondje is gevallen, is klaar voor de strijd. “Dit is geen journalistiek, pluizige, hypocriete, tegeltjeswinnaars van me, dit is gewoon een ordinaire straatoorlog. Ik vecht graag mee,” laat hij op zijn weblog weten. Wordt ongetwijfeld vervolgd.
Uiterst vermakelijk hoe jullie journalistenvolk elkaar het licht in de ogen niet gunt.
Een raar wereldje is het. Maar ik vind dit inkijkje wel erg leuk. De Volkskrant zal deze reuring ook wel aardig vinden denk ik.
Pff, Bert Brussen heeft wel altijd anderen nodig om zichzelf groot en belangrijk te maken, he. En zijn vriendje Paternotte helpt hem daar graag bij. Die column van Brussen in de VK oversteeg trouwens niet het niveau van een gemiddelde GS-reactie. Die van Van der Dunk ook niet overigens. Bizar dat de Volkskrant zich daarvoor laat lenen.
Haha, dus die Albrecht is een overloper? Begrijp ik het nou goed?
Volgens mij horen journalisten brengers van het nieuws te zijn en geen makers. Ze gaan zich wat dat aangaat steeds belangrijker voelen. Zowel links als rechts.
Wordt ook een beetje simpel van Bert Brussen!
“een ‘goed ingevoerde en betrouwbare’ anonieme bron.”
Zo zo, Bas.
http://twitter.com/#!/baspaternotte/status/57766605513433088
Verenigde naties en Verenigd koninkrijk ? echt, die pauperblaadjes zijn minder populair en minder belangrijk dan zelfs concurrenten denken ..
Bas baseert zich niet op een ‘goed ingevoerde en betrouwbare bron’ maar op zijn vriendje Bert Brussen die zich op zijn beurt op een ‘goed ingevoerde en betrouwbare bron’ baseert.
We hebben het hier over twee winnaars die lichtelijk vrolijk na een prijsuitreiking in een onderonsje in de trein een minder getalenteerde collega de maat nemen. Terwijl de ‘betrouwbare bron’ kennelijk elders in de wagon met rode oortjes zit mee te luisteren.
Vervolgens maakt Bert Bussen op zijn blog een misbaar alsof hij in een journalistiek stuk broddelwerk voor het leven getekend is.
Het gaat om een gesprek. In de trein. Over tweets. Lou Loene.
Dat dhr Brussen veel vijanden gemaakt heeft mag wel duidelijk zijn! Waarschijnlijk weten de meeste niet eens wie Brussen is maar daar zullen ze vanzelf achter komen aangezien de man geen normen en waarden kent in zijn tweets dan zal dat ook niet zo zijn in zijn voorgenomen column in VK. Hij heeft zo te zien 1 vriend Bas Paternotte?
de walgelijke tweets van Bert Brussen
http://www.trotstrut.nl/nieuwe-hufters/bert-brussen.html
Tja, wat moet ik ermee, klinkt een beetje als modder heen en weer gooien. Zwaar beroep hebben die journalisten, elke keer weer die lezers boeien.
De ingehuurde linkse karakter moordenaars zijn hier gelijk actief.
Ik zal ze niet noemen. Maar als iemand van de linkse kliek de partij lijn niet meer volgt, in dit geval BB, komen de propagandisten en karakter moordenaars uit hun holen gekropen.
Ach: als BB’s bijdrages van hetzelfde onbenullige niveau blijven als van zijn eerste “column” hoeft VN zich nergens druk om te maken. Dat doet BB trouwens zelf wel: dat is het type van overal een grote bek over hebben maar moord en brand schreeuwen als iemand kritiek op hem heeft. Kleinzerig ventje.
Och, Vrij Nederland. Dit blad vindt zixhzelf nog altijd belangrijk….. is VN allang niet meer. En de verwachte oplagestijging naar 65.000 in oktober 2011 halen ze al helemaal niet.. steken nu rond de 50.000.
Wraak is zo kinderachtig. Journalisten moeten gewoon hun werk doen en al die wannabe internethelden moeten niet denken dat ze zomaar journalist zijn omdat ze een website kunnen runnen. Dat kan namelijk iedereen. Brussen teert voornamelijk op zijn netwerk vanuit GeenStijl, Flabber en Retecool. Zonder vrienden is hij niks en als hij vijanden blijft maken gaat het een keer slecht aflopen.
Bas Paternotte moet eens ophouden artikeltjes over “zijn vriendje” te schrijven. Allemaal heel leuk en aardig dat ze dikke maatjes zijn, maar ik hoef het niet elke keer te lezen. En als Bas graag kwaliteitsjournalist wil zijn, moet hij het misschien aan anderen over laten om over “zijn maatje – zijn vriendje – zijn gabber – zijn buddy” te schrijven.