foto anp | diederik samsom
Meer scheepvaartnieuws vandaag: Gaykrant-hoofdredacteur Henk Krol weigert mee te varen op het regeringsschip tijdens de Canal Parade op zaterdag 6 augustus. Krol verzet zich tegen de beslissing van CDA-onderwijsminister Marja van Bijsterveldt die vindt dat ambtenaren het recht moeten behouden om het sluiten van een homohuwelijk te weigeren. “Het feit dat u, ondanks een ruime Kamermeerderheid die anders van u eist, toch wilt vasthouden aan het fenomeen van de weigerambtenaar, laat mij geen enkele keus.”
Volgens Van Bijsterveldt was Krol al op de hoogte van het standpunt van de minister: “Het is natuurlijk oprecht jammer dat de door mij zeer gewaardeerde heer Krol de uitnodiging afslaat, zeker gelet op het feit dat hij al ver voor de uitnodiging op de hoogte was van het standpunt ten aanzien van gewetensbezwaarde ambtenaren. Ik heb altijd gezegd dat elk homostel in Nederland in elke gemeente moet kunnen trouwen. Als gemeenten daar een probleem van maken, hebben ze een groot probleem met mij.”
De brief van Krol aan Van Bijsterveldt vindt u hier. “Ik zal aan de kant op een klein bootje de regeringsboot bewonderen en u met een gepast applaus voor uw inzet op diverse dossiers begroeten.” De SGP zal ook dit jaar niet meevaren. Humor om te lachen over de weigerambtenaar vindt u hieronder. Met dank aan de grappige jongens van Koefnoen.
De vraag is: wil Van Bijsterveldt met Krol varen?
Weigerambtenaren zijn overheidsdienaren die burgers op hun geslacht discrimineren. Het zou goed zijn als eens een benadeelde daar een klacht over indiende.
Serie Kinder verkrachter en drogeerder henk krol mag zeker niet meer op welke boot dan ook mee.
Ach ja, het is wat mister Krol niet waar?
Uw gedrag een beetje raar
Dat van Bijsterveld over uw gelag, helemaal niets zeggen mag
Lange teentjes,korte lontjes
En wij alsmaar moeten staren naar die blote kontjes
Jaarlijkse festijn daar in Amsterdam, die vrije stad
Maar ik heb het met die blote bende wel gehad.
Nieuwe dogma’s van geboden en verboden u kent dat wel!
Lustig zijn op weer een nieuwe rel
Schei nou toch eens uit met dat gezeur
Klop eens op je eigen deur
Bedenk eens goed hoeveel rek er zit in de brave burgerij
Niet zo dwingend en opdringerig doen hoor Henk, want dat leidt tot razernij
Wees eens braaf en houdt je vensters eens gesloten
Veel beter dan al die volle boten.