Vooralsnog reageren NOS-medewerkers gemoedelijk op de nieuwe regels, ook al is het eerste slachtoffer van de nieuwe richtlijnen inmiddels gevallen: NOS Journaal-hoofdredacteur Hans Laroes [[popup file="2010-11/laroes.jpg" description="heeft een koffiezetapparaat ontslagen" align="inline" ]]. Washington-correspondent Eelco Bosch van Rosenthal belooft zijn followers per DM (een persoonlijk bericht via Twitter) op de hoogte te houden.
Maar alle gekheid op een stokje: er is natuurlijk helemaal niets mis met het reguleren van de sociale media binnen een organisatie. De BBC heeft al lang interne regels en dat geld ook voor bedrijven als Yahoo, IBM en de Australische overheid. In Nederland was de provincie Overijssel de eerste provincie die met twitterrichtlijnen kwam. Ook de Rijksoverheid beraadt zich op een richtlijn voor haar ambtenaren.
Ander Twitter-gerelateerd nieuws: kijk de premier daar eens [[popup file="2010-11/retweetbeatrix.jpg" description="de koningin retweeten" align="inline" ]]!

