Cultuur

Frida Vogels (1930-2026) bewees dat volharding kan lonen

Frida Vogels, de teruggetrokken schrijfster van De harde kern, is op 96-jarige leeftijd overleden in Bologna. Bij het verschijnen van In den vreemde, de sluitsteen van haar schrijverschap, schreef Arjan Peters, die in 2008 het enige interview ooit met haar maakte, over een oeuvre waarin decennialange eenzaamheid werd omgezet in onovertroffen proza.

07/07 | 2026
door Arjan Peters
Leestijd 5 min
DEN HAAG - Op begraafplaats Oud Eik en Duinen in Den Haag zijn donderdag ongeveer 150 vrienden en familieleden bijeengekomen om afscheid te nemen van schrijver J.J. Voskuil (81). Op de foto schrijfster Frida Vogels. ANP PHOTO ROB KEERIS
foto: anp

‘Ik ben in 1930 geboren. Mijn ouders scheidden toen ik drie jaar oud was en mijn broertje zes maanden. Scheiden was in die tijd in Nederland een schandaal: een scheiding werd door de rechtbank uitg..