Minder goed
De mannen gingen minder voortvarend van start. Het sterke Montenegro kwam in de eerste periode meteen op voorsprong. Die wisten de Oranje mannen niet af te pakken was en uiteindelijk verloren de heren met 13-6. De komende week staan nog Slowakije (dinsdag) en Spanje (donderdag) op het programma.
Na onze wedstrijd @oranjewaterpolo mannen aangemoedigd tegen Montenegro! Goed dat jullie er zijn, succes! #teamNL pic.twitter.com/G5nYstGb3Y
— Waterpolo Dames NL (@waterpolodames) 10 januari 2016
Juiste flow
De verwachtingen zijn vooral voor de waterpolovrouwen hoog gespannen, want het team zit weer in de juiste flow. In 2014 werden de vrouwen op het EK in Boedapest tweede. Dat hielden ze in 2015 vast en namen van het WK in Kazan ook een zilveren medaille mee naar huis. Dat was weer eens fijn, want de laatste medailles dateerden immers van 1998 (zilver op het WK) en 1999 (zilver op het EK). Tussendoor werd er in 2008 onder leiding van Robin van Galen - nu coach van de mannen - nog wel een fantastische gouden olympische medaille gewonnen.
Eerste winst is binnen! Het werd 14-10 in ons voordeel tegen Hongarije! Blij met deze winst, nu door! #belgrade2016 pic.twitter.com/9ISPyfhg3w— Waterpolo Dames NL (@waterpolodames) 10 januari 2016
Vrijwilliger
Over de Olympische Spelen: de Europese titel levert een direct kwalificatiebewijs voor Rio op. Mocht dat onverhoopt niet lukken, dan mogen de eerste twaalf ploegen door naar het OKT in Gouda waar om drie tickets voor de Spelen wordt gestreden. Lieke Klaassen (links op de foto boven dit artikel) hoopt daar niet in het zwembad te liggen. “We willen nu gewoon het Europese ticket pakken en anders hebben we het OKT nog. Maar we hebben met zijn allen afgesproken om liever vrijwilligerswerk te doen bij dat toernooi. Laat mij maar lekker achter de bar staan en de Italianen een drankje aanbieden. Sorry voor de mensen die ons graag willen zien spelen in maart, maar ik wil gewoon nu een ticket naar Rio.” De eerste stap is gezet.






