Toch ondervindt ook Schmidt hinder van de steeds strenger wordende tabakswetgeving in Duitsland en Europa. Op last van de EU wordt er namelijk sinds kort werk gemaakt van het verbieden van mentholsigaretten. Sigaretten met een smaakje zouden meer mensen verleiden toch te gaan roken, en dus gaat de EU dit een halt toe roepen.
De nieuwe plannen, die vast ook mentholsigaretliefhebber Geert Wilders een doorn in het oog zijn, hebben Helmut Schmidt er toe genoopt vast voorzorgsmaatregelen te nemen. De huidige kandidaat-bondskanselier van de sociaal-democratische SPD Peer Steinbruck onthulde onlangs dat Schmidt in zijn kelder een degelijke voorraad van zijn favoriete merk Reyno heeft aangelegd.
Helmut Schmidt, die er om bekend staat een pakje per dag te roken, heeft een voorraad van 38.000 sigaretten klaarliggen in zijn woningen. Dat betekent dat de 93-jarige Schmidt in zijn huidige tempo tot zijn 100ste levensjaar toe kan.






