Cultuur

Stefan Hertmans: ‘Het is mooi om een zijdelingse blik te hebben’

Een klassiek schrijver, met een oeuvre dat alle genres omspant, jubileert: Stefan Hertmans (75) publiceert zijn dagboeken uit de jaren negentig en ziet de wereld veranderen, maar heeft ook verwachtingen van de jongste generatie die hybride literatuur schrijft. Net als hij een halve eeuw geleden al deed.

24/09 | 2026
door Arjan Peters
Leestijd 14 min
LUMENPHOTO.NL - 2018 - FRANKRIJK - Stefan Hertmans is een Belgisch schrijver, dichter en essayist. Foto: Philip Provily/Lumen, volledige naamsvermelding is verplicht. ONLY PUBLICATION IN BELGIUM AND NETHERLANDS.
foto: Philip Provily/Lumen

De middagzon is ook in Brussel ongemeen fel, zodat het geen straf is om vlak achter de Beurs de rust van brasserie Le Cirio op te zoeken. Het art deco-interieur is beschermd erfgoed, Jacques Brel k..