Zoals de afgelopen 33 jaar is 16 augustus een droeve, droeve dag. Die donkere dag, nu alweer zoveel jaren geleden, vond Elvis Presley zijn einde op de vloer van zijn badkamer. Eerder dat jaar was The King bijna verdronken in een bord tomatensoep. In een onbewaakt moment was hij boven zijn maaltijd in slaap gevallen. Toenmalig vriendin Ginger Alden wist hem er ternauwernood uit te trekken.
Door overmatig drugsgebruik en serieuze gezondheidsproblemen was Presley een schim van zichzelf geworden. Een hele dikke schim welteverstaan. Pijnlijk zijn de beelden waarin Elvis, twee maanden voor zijn dood, een overigens prachtige vertolking van Unchained Melody geeft.
Nog geen tien jaar daarvoor had Presley een monumentale comeback gemaakt die resulteerde in The ’68 Comeback Special. Presley had zich, deels, weten te ontworstelen aan de klemmende wurggreep van zijn manager Tom ‘The Colonel’ Parker (de in Breda geboren Dries van Kuijk). De zanger had het helemaal gehad met zijn manager die hem het liefst kerstliedjes zag zingen. Presley gooide het roer echter radicaal om en deed zijn ding, gehuld in zwart leer.
Hoogtepunt van het optreden was het laatste nummer, If I Can Dream. Geschreven door Walter Earl Brown als eerbetoon aan de twee maanden daarvoor neergeschoten mensenrechtenactivist Martin Luther King Jr. De tekst maakt grote indruk op Presley die vervolgens besloot een radicale wijziging in zijn carrière te maken: ‘I’m never going to sing another song I don’t believe in. I’m never going to make another picture I don’t believe in. Het als uitsmijter bedoelde I’ll Be Home For Christmas werd vervangen door If I can dream.
Vandaag gedenken we The King.
Ben ik nou de énige die het wel heel toevallig vind dat Elvis op het toilet De Lijkwade van Turijn las terwijl hij stierf! 33 jaar geleden! Jezus werd 33!!! You see my point?!
@ W. Friedrichs
U woont in Fijnaart?
Vraag ook tien willekeurige 20-minners wie Dante was, of Shakespeare, Descartes of Erasmus. Je mag ze ook vragen wie Lenin en Mao waren. Of Willem van Oranje.
Misschien dat de naam Hitler nog een belletje doet rinkelen.
Dit is toch niet belangrijk, mensen? We zouden moeten weten wie Plato was! Die was pas ‘koning’…
Jongens niet zo zuur. Gewoon even Suspicious Minds live meebrullen. Gaan we: http://www.youtube.com/watch?v=q04_ClDxRsk
Wat houd ik van die man en zijn schitterende muziek, terecht dat hij The King wordt genoemd. Heel droevig dat hij zo jong overleed maar ook dat er geen zangers meer van zijn kaliber zijn opgestaan. Wij moeten het doen met Ali B, Lady Gaga en Marco Borsato, jasses wat een armoe.
Alhoewel ik de VOC-mentaliteit van Colonel Parker aka Dries Van Kuijk wel kan waarderen. Ondernemend tiepje, die Dries. Van hondenvanger annex oplichter in Tampa het schoppen tot de manager van wellicht het grootste rock-icoon ooit, het is niet een ieder gegeven. Overigens zijn de bootlegs van Elvis in de studio rond 1970 meer dan de moeite waard, beter dan het meeste mainstream-spul wat er van hem op de reguliere markt is.
Elvis: van King tot hedendaagse heilige: dat is het collegonderwerp voor bachelorstudenten Amerikanistiek aan de UvA. Denk en analyseer: Elvis als sleutel tot het begrijpen van de VS en religie.
http://www.kerknieuws.nl/nieuws.asp?oId=18604
waar zyn die andere grote zangers nu ze overleden zijn elvis is en blijft de grootste ook na 33jaar geweldig
Het leverde in ieder geval de kwaliteitsartiest Danny Mirror op, dus wat dat betreft is hij geen minuut te vroeg doodgegaan hoor en wat zijn bijdrage aan de popmuziek betreft, die was erg marginaal hoor.
E. Presley, de meest overroepen zanger ter wereld. de man is dood, laat hem rusten in vrede.
ELVIS PRESLEY WAS EN IS GROOTS!MAAR WAS OOK EEN LIEVE GEVOELIGE JONGEN EIGENLIJK NOG MAAR, ERG AANDOENLIJK EN VERTEDEREND!IK ZAL HEM NOOIT VERGETEN!DEAR ELVIS REST IN PEACE AND THANK YOU FOR YOUR MUSIC.WITH LOVE AND GREETINGS FROM MIRANDA TROMP XXX
MIRANDA TROMP – 17-08-’10 19:01
-braakt- EN SCHREEUW NIET ZO!