
Calvinistisch, trouw en immer joviaal: vriend & vijand over Mark Rutte
Politiek Den Haag is met reces. Mark Rutte viert zoals elk jaar onbekommerd vakantie met vriend Marco Schraver in het Zwitserse Wengen. Vriend & vijand over premier Mark Rutte, die alweer bijna vijf jaar in het Torentje zit.
Die vrijdag voorafgaand aan die speech was Mark al goed op dreef. Tijdens een verhaal dat hij vertelde na de ministerraad kwamen Churchill, Thatcher en alle grote leiders langs. Ik vroeg aan hem: ‘Is je boekenkast met biografieën omgevallen?’ Toen zei hij dat hij op het VVD-congres die avond een ander verhaal wilde houden dan anders.
“Ik vind dat hij een goed verhaal heeft. Als iedereen moet bezuinigen, ga je jezelf als directeur van een woningbouwvereniging niet belonen met een dikke auto of een bonus. Dat is publieksgeld.”
Paywall
Wilt u dit artikel lezen? Word abonnee, vanaf slechts 4 euro per maand.
Lees onbeperkt premium artikelen met een digitaal abonnement.
Kies een lidmaatschap